Vso scholen vanaf 31 mei weer volledig open
De vso scholen mogen per 31 mei weer volledig open voor alle de leerlingen. Vanaf 7 juni geldt er een verplichting voor het hele voortgezet onderwijs. De leerlingen hoeven geen anderhalve meter afstand meer van elkaar te houden. Het Outbreak Management Team (OMT) heeft het kabinet geadviseerd dit besluit te nemen. De voorzorgmaatregelen tussen medewerkers en leerlingen zullen vooralsnog hetzelfde blijven (zoals deze nu gelden).
Niet alle scholen zullen op maandag over een week de deuren openen. Sommige hebben meer voorbereidingstijd nodig, zei minister Slob voor Voortgezet Onderwijs na een Catshuisoverleg tussen de meest betrokken kabinetsleden en deskundigen.
Maar een week daarna moet het hele voorgezet onderwijs weer volledig open zijn. “We willen het voor de leerlingen mogelijk maken om nog minimaal zes weken naar school te gaan voor de zomervakantie begint.” De eerste schoolvakanties beginnen in de regio Noord, op 10 juli.
Mondkapjesplicht blijft
Volgens het OMT is het verantwoord om de middelbare scholieren weer allemaal tegelijk naar school te laten gaan. De anderhalvemetermaatregel tussen leerlingen wordt dan losgelaten, maar de mondkapjesplicht blijft. Die geldt in het voortgezet onderwijs buiten de lessen, in het schoolgebouw.
Vanaf eind volgende week krijgen alle scholen de beschikking over voldoende zelftesten voor leerlingen en docenten. Het is een belangrijke voorwaarde van het OMT dat zij twee keer per week thuis zo’n test doen. Volgens Slob wordt er alles aan gedaan om te bevorderen dat de testen ook gebruikt worden.
Wij hebben in de aanloop tot dit besluit, aan OCW gevraagd in hun overwegingen mee te nemen dat sommige van onze besturen-scholen bedenkingen hebben bij het open gaan een paar weken voor de zomervakantie. Ook in relatie met de staatsexamens die in deze periode worden afgenomen.
OCW heeft dit nu besloten. Zoals ook in eerdere berichtgeving aangegeven volgen we dan dit besluit en geven er zo goed als mogelijk (steeds) invulling aan. Bij vragen (of anders) dan horen we dit graag.