Extra subsidie voor praktijkgerichte vakken vso-scholen
Deze week is een wijzigingsregeling gepubliceerd van de subsidieregeling praktijkgericht vak GL en TL. Via deze regeling kunnen scholen subsidie aanvragen voor het verstrekken van een praktijkgericht vak in de gemengde leerweg of de theoretische leerweg van het vmbo. Bijvoorbeeld om materialen aan te schaffen of om bijscholing voor personeel te regelen.
Bij de vorige versie van de regeling is een gelijkwaardige manier van bekostigen voor vo- en vso-scholen geregeld. Echter: vso-scholen worden niet op dezelfde manier bekostigd, en kennen geen gl- of tl-licenties. Daarom verdienen de scholen die bij de vorige subsidieronde een aanvraag hebben gedaan een hoger subsidiebedrag dan ze tot nu toe hebben gekregen.
Deze wijzigingsregeling zorgt daarvoor én regelt dat vso-scholen die in de tweede en derde aanvraagronde een aanvraag doen bij een goedgekeurde aanvraag een subsidiebedrag van 75.000 ontvangen.
Deze week is de wijzigingsregeling in de Staatscourant gepubliceerd: Staatscourant 2024, 41157 | Overheid.nl > Officiële bekendmakingen. De regeling is expres eind dit jaar gepubliceerd zodat scholen in de nieuwe subsidieronde – die in januari start – een aanvraag voor compensatie kunnen doen.