Uitvoering vangnetbepaling GO scholen

22-12-2023

DUO heeft twee bestanden gepubliceerd die gebruikt kunnen worden voor de uitvoering van de vangnetbepaling go-scholen.

Deze vangnetbepaling is er om vanuit samenwerkingsverbanden aanvullende bekostiging te verstrekken aan scholen voor gespecialiseerd onderwijs (sbo en (v)so) bij een meer dan gemiddelde toename van het aantal leerlingen na de teldatum van 1 februari.

Met de gepubliceerde informatie van DUO kan de vangnetbepaling nu uitgevoerd worden voor kalenderjaar 2023 en 2024. De gegevens over schooljaar 2021/2022 zijn relevant voor 2023 en de gegevens over schooljaar 2022/2023 zijn relevant voor 2024.

De bestanden kunnen bij DUO worden ingezien bij MIJN DUO onder ‘Bekostigingsgegevens – Controleren bekostiging of Bekostigingsgegevens bekijken – Toename leerlingen na teldatum’.

De informatie van DUO zal begin 2024 worden herzien, aangezien we op dit moment weten dat een aantal leerlingen met een nieuwe TLV onterecht niet wordt meegenomen.

Dit is relevant voor stap 2 uit de handreiking en leidt met de huidige informatie tot een lagere vangnetbekostiging bij sommige GO-scholen.