Verzoek van OCW aan schoolleiders

25-04-2024

Lesgeven aan leerlingen met een ondersteuningsbehoefte kan een grote druk leggen op leraren. De minister van onderwijs wil daarom beter zicht krijgen op de ondersteuning en de professionalisering waaraan leraren in het gespecialiseerd onderwijs behoefte hebben bij het verzorgen van onderwijs.

De PO-Raad, VO-raad, Sectorraad GO, MBO Raad en de onderwijsbonden ondersteunen dit van harte. Daarom is een onderzoek gestart. Een vergelijkbaar onderzoek is uitgezet in het reguliere onderwijs, vanwege de rol van leraren in passend en meer inclusief onderwijs. 

In dit kader twee verzoeken vanuit OCW aan schoolleiders: 

  1. Een kernonderdeel van het onderzoek is een vragenlijst voor leraren. Daarom wil ik u vragen om de link naar de digitale vragenlijst door te mailen aan uw leerkrachten. U kunt daartoe de onderstaande mailtekst (onder Verzoek van OCW aan leerkrachten) benutten. Invullen van de vragenlijst vergt ongeveer 5-10 minuten. 
  1. Het onderzoek bestaat voorts uit verdiepende gesprekken bij een aantal scholen in het regulier en het gespecialiseerd onderwijs. We willen graag in gesprek met de schoolleider en kwaliteitscoördinator/intern begeleider die samen een goed zicht hebben op de (extra) uitdagende lessituaties waarmee leraren te maken hebben en wat de rol van de school daarbij is. Heel graag pols ik of zo’n gesprek bij uw school mogelijk is. Dat gesprek kan online of op locatie en duurt naar verwachting maximaal 45-60 minuten. U kunt in reactie onderzoek@researchned.nl aangeven of u hieraan wilt meewerken. 
Verzoek van OCW aan leerkrachten 

Lesgeven aan leerlingen met een ondersteuningsbehoefte kan een grote druk leggen op leraren. De minister van onderwijs laat daarom onderzoeken welke ondersteuning en professionalisering leraren in het gespecialiseerd onderwijs wensen om goed onderwijs te verzorgen. Dit onderzoek is ook uitgezet in het regulier onderwijs, vanwege de rol van leraren in passend en meer inclusief onderwijs. 

Voor dit onderzoek is de input van leraren zelf uiteraard essentieel. We willen je daarom vragen om de bijgaande vragenlijst in te vullen. Het invullen duurt slechts 5-10 minuten en kan via www.kbanijmegen.nl/compas 

Alle antwoorden worden uiteraard strikt vertrouwelijk behandeld, niet verstrekt aan derden en niet herleidbaar tot afzonderlijke personen verwerkt. Dit onderzoek wordt uitgevoerd met steun van de beroeps- en vakorganisaties in het onderwijs. Je deelname aan de vragenlijst wordt ook door hen zeer op prijs gesteld.  

Eventuele vragen over het onderzoek kun je stellen via onderzoek@researchned.nl