AI in het klaslokaal zorgt voor kansen, maar er zijn ook zorgen

25-09-2025
Kunstmatige intelligentie (AI) verovert in razend tempo ons dagelijks leven. Het is een slimme ‘sidekick’ die ons werk en leven makkelijker maakt, maar roept ook de vraag op of we wel klaar zijn voor de snelle ontwikkelingen. Marktonderzoeksbureau Markteffect onderzocht hoe Nederlanders aankijken tegen AI in brede zin en specifiek binnen het onderwijsdomein.

Uit dit onderzoek blijkt dat Nederlanders verdeeld zijn. Zo verwacht twee op de vijf Nederlanders een negatieve impact op het onderwijs. Slechts één op de zes verwacht dat AI voornamelijk een positieve invloed zal hebben op het onderwijs.

Basiskennis over AI

Meer dan de helft van de Nederlanders (57 procent) vindt dat basiskennis over AI een vast onderdeel van het lesprogramma moet worden. Twee op de vijf verwacht zelfs dat AI binnen vijf jaar net zo onmisbaar zal zijn in het onderwijs als laptops en digitale leermiddelen. Tegelijkertijd is er terughoudendheid: de helft vindt dat onderwijsinstellingen voorzichtig moeten omgaan met AI.

Lees verder