Digitaal onderwijs voor leerlingen die niet (volledig) naar school kunnen

13-11-2025
De landelijke oudervereniging Balans geeft op haar website verduidelijking over een aantal zaken en geeft tips voor het vinden van de juiste route om digitaal onderwijs te realiseren.

De mogelijkheid om ‘te leren via internet’ bestaat al sinds het begin van de ontwikkeling van het internet zelf. Maar als alternatief voor onderwijs op een schoollocatie en dan met name voor leerlingen die niet in staat zijn (of worden gesteld) om onderwijs te volgen op die schoollocatie, staat digitaal onderwijs feitelijk nog in de kinderschoenen.

Fysieke onderwijslocatie

Dit komt mede doordat het tot voor kort door de overheid (en de onderwijsinspectie) nog sterk werd afgeraden en zelfs als verboden werd verklaard. In de regelgeving rond bekostiging van het onderwijs wordt er vanuit gegaan dat onderwijs alleen bekostigd wordt wanneer het wordt gegeven op een fysieke onderwijslocatie.

Gelukkig verschuift de ‘reflex’ van verbieden naar onderzoek naar mogelijkheden om digitaal onderwijs juist wel mogelijk te maken.

Hierin zijn in ieder geval deze twee belangrijke ontwikkelingen zichtbaar:

Lees verder