Landelijke Resonansgroep SBO
Onderwerp: Passend en Inclusief onderwijs
Vijf keer per jaar komt een groep bevlogen directeuren van het sbo bij elkaar tijdens het overleg van de Resonansgroep SBO.
De directeuren vertegenwoordigen allemaal een regio en komen samen om actuele ontwikkelingen vanuit hun regio en het werkveld met elkaar te delen. Als ambassadeurs van het sbo treden zij op als netwerkregisseur en koppelen ontwikkelingen vanuit de Sectorraad GO weer terug naar hun regio.
Een overleg waar kennis met elkaar wordt gedeeld, behoeftes worden uitgevraagd in het werkveld en met elkaar wordt gespard over beleidsvraagstukken in het sbo.
Waardevol overleg
Vrijdag 26 september was er weer een waardevol overleg. Dit keer bestond de vergadering uit een overleg met een medewerker van de SLO over de nieuwe Kerndoelen en de implementatie hiervan. We gingen met elkaar in gesprek over de Kerndoelen en Functionele doelen en de ontwikkeling van een Handreiking voor het sbo.
De tweede helft van de vergadering werd de dialoog aangegaan met een inspecteur van de Onderwijsinspectie. Welke waarnemingen zijn er vanuit de Inspectie van het Onderwijs en welke waarnemingen zijn er vanuit het werkveld sbo t.a.v. de onderzoeken en de resultaten. Een boeiend gesprek waarin we met elkaar verkennen hoe we theorie en praktijk dichter bij elkaar kunnen brengen.
De informatie die tijdens de overleggen van de Resonansgroep SBO met elkaar wordt gedeeld, wordt door de netwerkregisseurs weer verspreid in de regio’s tijdens de netwerkbijeenkomsten.
Omdat nog niet alle regio’s zijn vertegenwoordigd in de Resonansgroep SBO zijn we op zoek naar directeuren van een sb0-school in de regio’s:
- Noord-Holland (buiten Amsterdam)
- Flevoland
- Gelderland
- Overijssel
Werk jij als directeur op een sbo-school in één van de bovengenoemde regio’s en vind je het leuk om actief mee te denken en te participeren in de landelijke Resonansgroep SBO, stuur dan een mail naar: j.vanderheide@gespecialiseerdonderwijs.nl