‘Met psycho-educatie kun je vicieuze cirkels van trauma doorbreken’

13-02-2025

Hoe geef je effectieve psycho-educatie aan getraumatiseerde kinderen en volwassenen? Anne van den Ouwelant en haar collega’s van Trauma Company trainen professionals hierin. Van Nederland tot Syrië en Oekraïne.

In de trainingen van Trauma Company neemt psycho-educatie een belangrijke plek in. Professionals krijgen uitleg en praktische kennis over hoe trauma werkt en hoe je daar in je werk met volwassenen en kinderen rekening mee kunt houden.

Herstelteams

Anne: “We trainen bijvoorbeeld ook mensen uit het onderwijs, medewerkers van jeugdbescherming en vluchtelingenwerk, de herstelteams van de toeslagenaffaire, maar ook de politie en de brandweer. Verder geven we psycho-educatie aan slachtoffers en getuigen zelf, zoals aan ouders van kinderen op een kinderopvang waar een medisch noodgeval is geweest, en aan gedupeerden van de toeslagenaffaire.”

“We werken ook in het buitenland, zoals in Palestina, Syrië, Brazilië en Oekraïne. Onze trainers hebben vaak een therapeutenachtergrond en een extra specialisatie zoals kunst of muziek. Ze werkten eerder bijvoorbeeld in de gesloten jeugdzorg en een aantal van de trainers zijn ook met ons in oorlogsgebieden geweest.”

Meer informatie